تبلیغات
کتاب یار مهربان ،کتابخانه یادگار ماندگار - خلاصه کتب نشست کتابخوان
 
کتاب یار مهربان ،کتابخانه یادگار ماندگار
کتاب غذای روح بشر است. امام علی (ع)
یکشنبه 27 دی 1394 :: کتابخانه علامه طباطبایی

نشست کتابخوان مدرسه ای

1.        من زنده ام، مولف معصومه آباد، نشر

این کتاب در حوزه اسارت و بخشی از خاطرات نانوشته 4 بانوی اسیر ایرانی به نگارش در آمده تا پاسخگویی بسیاری از سوالات بدون پاسخ در حوزه اسارت بانوان ایرانی در زندان های رژیم بعثی در دوران هشت سال دفاع مقدس باشد.
سی و چند روز بیشتر از حمله ی رژیم بعث به ایران نگذشته بود که چهار نفر از دختران امام خمینی دست نامحرمان اسیر شدند! «بنات الخمینی» عنوانی بود که سربازان صدام به چهار بانوی امدادگر ایرانی داده بودند. بعثی ها اول که ماشین شان را محاصره می کنند، از خوشحالی پایکوبی می کنند و پشت بی سیم به فرماندهان شان اعلام می کنند که دختران خمینی را گرفتیم! بعدتر برخی دیگر از افسران بازجو به این بانوان غیرنظامی می گویند از نظر ما شما ژنرال های ایرانی هستید!
عنوان کتاب که بر روی جلد چاپ شده، دستخط معصومه آباد است. آن روز که برای فرار از بی خبری مفقودالاثری برای خانواده اش یا هر کسی که می توانست فارسی بخواند نوشته بود: «من زنده ام. معصومه آباد


2.      2.  معجزه صمیمیت، نشر نسل نو اندیش

این کتاب در یک مجموعه سه جلدی چاپ و منتشر شده است و مولفان آن كوشیده‌اند، تا به زبانی ساده به مباحثی همچون همدلی، هم زیستی و همبستگی به عنوان نكات كلیدی در زندگی زناشویی بپردازند. کتاب «معجزه صمیمیت» به لحاظ محتوایی شامل موضوعات گوناگونی در زمینه انتخاب همسر مناسب، موفقیت در ازدواج، بهبود و تعالی فضای عاطفی ازدواج های شکل گرفته و نجات ازدواج های در معرض نابودی است.

زندگی مشترك فصل‌هایی دارد و هر فصلی در جایگاه خویش از اهمیت به‌سزایی برخوردار است كه در طی دوران زندگی مشترك، به تناسب موقعیت، نوع زندگی، نحوۀ تفكر و دیدگاه همسران به گونه‌ای متفاوت پیش می‌آید. زندگی مشترك نیازمند وجود جاذبه و كششی است كه دو نفر را در كنار هم نگه دارد. یكی از مهم‌ترین این كشش‌ها، "جاذبۀ جنسی" است.

جلد اول از مجموعۀ "معجزۀ صمیمیت" و حاوی مطالبی در زمینۀ تفاوت مردان و زنان، عشق و دوست داشتن، انتخاب همسر و... است.

جلد دوم از مجموعۀ "معجزۀ صمیمیت" و حاوی مطالبی در زمینۀ محبت و آفرینش صمیمیت، همسران و صمیمیت در زندگی زناشویی، میل جنسی، تداوم صمیمیت در رابطۀ زناشویی و... است.

جلد سوم از مجموعۀ "معجزۀ صمیمیت" حاوی مطالبی در زمینۀ تداوم صمیمیت و استحكام در زندگی زناشویی، سلامت و تندرستی در زندگی زناشویی و... است.

 

3.       ویژگی های یک معلم خوب ، مولف حسین مظاهری، نشر اخلاق

به طور کلی، برای معلمان، دو نقش یا دو وظیفه منظور گردیده است. نخستین وظیفه آنان، مسئولیتی است که در برابر فرهنگ جامعه خود بر عهده گرفته اند و دیگر، وظیفه ای که در قبال شاگردان پذیرفته اند. این دو وظیفه اغلب همزمان با یکدیگر انجام می گیرد.

این کتاب در طول بیست و چهار درس به بررسی ابعاد مختلف مبحث معلمی و بیان خصوصیات معلم خوب بر اساس آیات و روایات می پردازد.
از جمله سر فصل های این کتاب:
مقام و منزلت معلم، والاترین عبادت، امانتداری، رافت و مهربانی، وجدان اخلاقی، امر به معروف و نهی از منکر، ایمان، معلومات عمومی، تعهد و تخصص، مراعات شخصیت دیگران و ...


5.   4.   غلبه بر سرماخوردگی، تالیف جمعی از متخصصان سلامت، مترجم یاسمن جلادت، ناشر قدیانی

 "درمان‌های طبیعی می‌تواند به از بین رفتن علایم سرماخوردگی كمك كند. این درمان‌ها همواره باید همراه با تشخیص و درمان طبی به كار روند. یكی از نخستین علایم سرماخوردگی ممكن است تشنگی شدید باشد. توصیه می‌شود مقدار زیادی آب بنوشید و آب‌درمانی تسكینی یكی از روش‌های درمانی موثر برای بسیاری از بیماری‌ها از جمله سرماخوردگی و آنفولانزا محسوب می‌شود. دومین شماره از مجموعه «شیوه‌های درمان طبیعی» حاوی مطالبی درباره سرماخوردگی و نحوه غلبه بر آن است. درمان‌های تكمیلی، درمان‌های طبیعی گیاهی، و غذاهای شفابخش عناوین كتاب را تشكیل می‌دهد. مبارزه با سرماخوردگی و آنفولانزا، یوگا برای تنفس بهتر،  احیای تکنیک شیاتسو، رفلکسولوژی نیرو بخش ، آب درمانی تسکینی، غذاهای تقویتی، گیاهان دارویی، و روغن‌های معطر از جمله مباحث كتاب است."

6.   5.   کتاب دوره طب سنتی و تغذیه شناخت طبایع، مولف سید علی ابو الحبیب، ناشرسید علی ابو الحبیب


كتاب دوره طب سنتی و تغذیه می باشد و به موضوعات بلغم، خون، سودا و صفرا می پردازد. این كتاب در سه جلد به چاب رسیده است. و تالیف دكتر سید علی ابوالحبیب می باشد.این کتب به مباحثی در ضمینه های طب سنتی، علایم طبایع چهارگانه،اصلاح مزاج انسان تنظیم تعادل اسیدی و بازی، پاكسازی بدن از سموم طرز تهیه غذای رژیمی، لیست چایهای سنتی،حجامت،رژیم غذایی برای پاكسازی بدن در جلد اول می پردازد و در جلد دوم این کتاب مباحثی مثل تعریف طب و عملكرد آن، تعریف عناصر، تعریف مزاج، مزاج اندامهای مختلف، بیماریهایی همراه با فیبروم و پروستات و بیماریهای تیروئیدی،گروههای خونی مستعد پروستات، گروههای خونی(A,B,AB,O) و برنامه غذایی برای گروه خونی مختلف،دلایل نیاز به حجامت،ضرورت انجام حجامت ،حجامت و اسلام، جایگاه حجامت در محافل ایران و جهان و ... را می توانید مطالعه فرمایید.

جلد سوم کتاب شامل انواع اخلاط خون ، انرژی های موثر بر حیات آدمی ، رابطه پیدایش فصل با طبایع ، انواع طبع ، طبایع و حیوانات ، خواص عسل ، صفات دارو ها و ... می شود.

سطح این کتاب برای افراد مبتدی کمی بالا است و استاد با ظرافتی خاص به معرفی اصول شناخت طبایع پرداخته است .


6.       میوه درمانی ، واحد پژوهش و تحقیقات نسیم حیات، ناشر نسیم حیات

انسان ها همیشه با این معضل مواجه بوده اند که خوراکی ها و میوه ها و سبزیجات به طور کلی چه تاثیری در سلامت و طول عمرشان خواهد داشت خواص هر یک از آن ها چیست مواد چه مزایا و معایبی دارند

کتاب حاضر تلاشی ست از واحد تحقیقات و پژوهش انتشارات نسیم حیات که در پاسخ به سوالات بشر تهیه و تدوین شده است. که در آن به خواص و فواید میوه ها و سبزیجاتی که در طول عمر زندگی مصرف میگردند پرداخته است

خواص میوه هایی مانند انجیر که سرشار از ویتامین های A,B,C و قند است انجیر دارای مواد چربی، آهن ، برم، منگنز و کلسیم می باشد این میوه خیلی مغذی ست و چون دارای دانه های ریزی ست بر روی معده و روده ها خاصیت تقویت کننده و ملین دارد انجیر میوه های بهشتی برای بیماری نقرس سودمند است بوی بد دهان را برطرف می کند استخوان را محکم می سازد و موجب تقویت قلب می شود

انگور دارای ویتامین های A,B,C و مقدار زیادی املاح معدنی ست انگور دارای مقدار زیادی مواد چربی، آلبومین، و تانن است انگور اثر مستقیم بر روان آدمی دارد و غم و اندوه را از بین می برد انگور پتاسیم دارد این فلز در بدن موجب نشاط می شود و تپش قلب را معالجه می کند انگور خاصیت ضدعفونی کننده دارد سموم بدن را دفع می کند از سرطان جلوگیری می نماید و در درمان کم خونی و نقرس بسیار مفید است پیاز سرشار از ویتامین های ,  B,C دارای آهن و آهک و فسفر و پتاسیم و.. می باشد پیاز به علت داشتن مقدار زیادی انسولین گیاهی کم کننده قند خون است آیا میدانستید که چکاندن آب پیاز در گوش برای رفع سنگینی شنوایی بسیار مفید است

سیب دارای وییتامین های A,B,C,D و مس، آهن، کلر، کلسیم، منیزیم، پروتئین و چربی ست سیب از سرماخوردگی و آنفلونزا جلوگیری می کند و تقویت کننده اعصاب و قوای روحی و روانی ست سیب سنگ کلیه و کیسه صفرا را حل می کند

رازیانه: روغن رازیانه حاوی ویتامین های A,B,C  ، آهک ، آهن ، پتاسیم، هیدرات کربن، فسفر و ... می باشد. رازیانه دارای خواص محرک اشتها، نیرو دهنده ، آرام کننده ، آنتی بیوتیک و غیره می باشد. که طبع آن گرم و خشک است.

شنبلیله : حاوی مواد معطر و به مقدار زیاد آهن و فسفر است دانه شنبلیله محرک قوی ست و در ضعف قوای روحی و بدنی، کم خونی و نقرس و مرض قند به کار می رود.

ریحان: این سبزی دارای خاصیت ضد تشنج های دردناک بوده و بخصوص در سرگیجه، میگرن، بی خوابی های اضطرابی و بی خوابی های عصبی بسیار مفید و موثر بوده و جنبه درمانی دارد

گلابی: گلابی مانند سایر میوه ها سرشار از ویتامین های گوناگون خصوصا ویتامین A و مواد معدنی و فلزات است گلابی تقویت کننده جسم و مفرح قلب و کبد است که مسمومیت را از بین می برد و بهترین دارو برای درمان سنگ کلیه ست

هلو: مقدار فراوانی ویتامین Aدارد عصاره برگ هلو کرم کش است و انگل های روده را از بین می برد و سوء هاضمه را برطرف می کند هلو ضد تشنگی ست جویدن هسته هلو کندی دندان ها را از بین می برد و لثه ها را محکم می کند.

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
کتابخانه عمومی علامه طباطبایی سفیددشت در سال 1378تاسیس شد. کتابخانه دارای سالن مطالعه خواهران و برادران و بخش کودکان به صورت جداگانه می باشد. این کتابخانه حدودا دارای 15000 نسخه کتاب میباشد و در ضمن زیر نظر اداره کل کتابخانه های عمومی استان چهارمحال و بختیاری مشغول فعالیت است .

زمان فعالیت کتابخانه :7:30صبح الی 19

آدرس: چهارمحال و بختیاری. سفیددشت. میدان امام حسین.کتابخانه عمومی علامه طباطبایی

شماره تماس:4263920-0383


مدیر وبلاگ : کتابخانه علامه طباطبایی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
کدهای جاوا اسکریپت
Untitled Document
دریافت کد خوش آمدگویی